Tělové svíce

Používání tělových svící je alternativní léčebná metoda, jejíž kořeny sahají hluboko do naší historie. Již starodávné národy poznaly, že pokud v těle neproudí životní energie, vyskytne se na nějaké části těla bolest nebo přijde nemoc (tělesná či psychická), která blokuje životní energii. Tvar a přírodní materiál, ze kterých se tělové svíce vyráběly, se vyvíjel a měnil postupem času. První tělové svíčky se vyráběly z kůry stromů, léčivých rostlin, dutých trav. Až později se takto vyrobené svíčky začaly namáčet do včelího vosku, čím se docílilo pomalejšího hoření. Delší čas působení lépe pomáhá k uvolnění a obnovení toku energie.

Dnes se už tělové svíčky vyrábí ze speciální textilie, která se ponoří do včelího vosku s obsahem léčivých substancí rostlinného původu.

Tělová svíčka se kterou pracuji je vyráběna pouze ručně a její tvar vychází z mnohaletých zkušeností. Základem je bavlněné plátno, včelí vosk, kurkuma a esenciální oleje.

Délka svíčky je 23 – 25cm, což zabezpečuje optimální čas hoření.

 

Princip fungování

Působení tělové svíčky je harmonizační spojení tepla, světla a vůně. Pro náš organismus, který je vystavený neustále se zvyšujícímu tlaku a stresu, je tato kombinace velice blahodárná.

Trychtýřovitě zavinuté plátno namočené do včelího vosku vytváří komínový efekt. Teplo z hořící svíčky změkčuje nahromaděné usazeniny a komínový efekt ho pod tlakem „vysaje“ na stěnu svíčky. Tím se uvolňuje blokace v toku energie těla, aktivuje lymfatický systém, podporuje přirozená detoxikace organismu a ozdravující proces. Teplem rozšířenými póry se do těla dostávají protizánětlivé výtažky z kurkumy, léčivých rostlin a také esenciální oleje. 

Navozuje pocit klidu a harmonie.

 

Použití tělové svíčky 

přispívá k obnově toku životní energie, detoxikaci organismu, stimulaci lymfatického systému.

Na regeneraci postiženého místa – otoky, pohmožděniny, zmírnění bolesti různého původu např. hlavy i při migréně, zad, páteře, kloubů, šlach, vazů, svalů. Podporuje zmírnění zánětlivých onemocnění – nosních dutin, zubů, průdušek…  Je vhodná při rekonvalescenci, oslabené imunitě, nespavosti, stresu, napětí, nervozitě, špatné náladě.  Je výborným doplňkem po kosmetickém ošetření, masáži, jako součást dalších relaxačních technik, např. muzikoterapie, aromaterapie, hydroterapie… Napomáhá od při chronických a akutních rýmách, při lehkých zánětech středního ucha, zánětech mandlí, při problémech s čichem, nedostatečném prokrvení uší, při aktivacích meridiánů a reflexních zón, pomáhají se zbavit hučení a tlakům v uších.

Použití tělové svíčky nenahradí lékařskou léčbu!

 

Jak probíhá konzultace

Svíčkování probíhá v příjemné atmosféře studia v předem dohodnutém čase. Trvá 20 – 40 minut, dle počtu použitých svící. Tento čas mám vyhrazený pouze pro Vás a během procedury nejsme rušeni.