Bachovy květové esence

Bachovy květové esence představují velice jednoduchý a přitom velice účinný systém, který navrací harmonii našim emocím a tím také našemu celému bytí. Obsahují 38 květových esencí. Samostatnou, 39. esencí, je Krizová esence (Rescue Remedy), která se skládá z pěti Bachových květových esencí.

Filozofií tohoto systému je jednoduchost, úplnost a uzdravování sebe samého. Dr. Bach věřil, že fyzické onemocnění je výsledkem emocionální nerovnováhy. Byl hluboce přesvědčen, že každý člověk má ve svém životě určení nebo úkol, který se rozhodl splnit. Jestliže nedochází k uskutečnění této vnitřní a vnější úlohy, mohou vznikat psychická nebo tělesná onemocnění, anebo se mohou přihodit jiné, těžké životní situace.

Bachovy květové esence působí na to, čemu říkáme negativní emoce – např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, přílišné nadšení, které vede až k fanatismu, apod. Esence nám pomáhají tyto pocity harmonizovat, dostávají nás do přítomného okamžiku, kdy se na sebe, svou situaci a své pocity můžeme podívat objektivně a činit rozhodnutí bez emocí. Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si nasadili, abychom přežili v tomto světě, a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kdo skutečně jsme, jaký je cíl a smysl našeho života a vrátí nám naši odvahu vydat se na svou cestu a uskutečnit své sny a přání.

Esence jsou čisté, nejsou škodlivé a nemají vedlejší účinky. Nesprávně zvolená esence není tělem energeticky přijata, a proto nemůže způsobit žádné škody. Tato terapie nepotírá to negativní, co v člověku je, nýbrž podporuje jeho pozitivní potenciál.  Je však nutné zdůraznit, že esence nenahrazují lékařskou péči – ovšem mohou ji krásně podporovat a ovlivněním naší psychiky urychlit uzdravování.

„ Tento systém léčení je tím nejdokonalejším, jaký kdy byl lidstvu v jeho živoucí paměti dán.“

Dr.Edward Bach, Dvanáct léčitelů

 

Jak fungují

Bachovy květové esence, podobně jako jiné formy přírodní medicíny, léčí člověka, individuum, ne konkrétní nemoc nebo její symptomy. Působí především na emocionální hladinu každého z nás.

Cílem Bachových esencí je transformovat negativní emocionální postoje a projevy do pozitivního stavu a stimulovat tak vnitřní síly k uzdravení se a následnému odstranění stresu a nemoci z těla.

Příkladem mohou být dva lidé se stejnou nemocí, každý z nich bude užívat rozdílné esence, jelikož někdo je netrpělivý, jiný ztratil naději na uzdraveni…

A nemusí jít pouze o fyzickou nemoc. Často se nacházíme v náročných obdobích života – stres, pracovní přetížení, změna způsobu života, nejistota, deprese z nenaplnění svých předsevzetí, strach před zkouškou… V těchto stavech pomáhají esence vyrovnat a uklidnit naši psychiku dřív, než se emocionální nerovnováha projeví v těle jako fyzická nemoc.

Esence však nejsou určeny k nahrazení lékařské péče. Pokud jde o závažné nebo přetrvávající problémy, vždy je třeba lékařské vyšetření.

 

Jak probíhá konzultace

Osobní konzultace – probíhá v příjemné atmosféře studia v předem dohodnutém čase. Trvá 30 -60 minut, dle Vašich potřeb. Tento čas mám vyhrazený pouze pro Vás a během konzultace nejsme rušeni. 

Emailová konzultace – užijte si výhodu emailové komunikace z pohodlí Vašeho domova.  Užívací lahvičku s esencemi Vám pošlu poštou společně s návodem na užívání. Platba viz ceník.

Osobní převzetí: ve studiu, případně v Brně (konkrétní místo po předchozí domluvě).